fbpx
Üles
  • Parim valik Hiiumaa väiketootjate toodangut

Astu edasi uuendatud Hiiumaa e-poodi

29.10.2023

Tere tulemast Hiiumaa e-poodi! 

Suur rõõm on sind siin näha ja tervitada MTÜ Hiiumaise Toidu ja kõikide Hiiumaa väiketootjate poolt. Kui sa siin lehel juba oled ja lugemiseks aega võtad, siis ilmselt pole Hiiumaa sulle võõras ja oled ehk isegi meie armsale kodusaarel viibinud.
Hiiumaa, Eesti suuruselt teine saar on palju enamat kui lihtsalt geograafiline asukoht kaardil. Hiiumaa on koht kus meri kohtub metsaga, kus ajalugu põimub loodusega ja kus kohalik kultuur ja traditsioon peegeldub meie igapäevastes tegemistes ja toodetes.
Meie oleme sellesse saarde üleni armunud ja siinkohal võtnud endale ka väikeseks eesmärgiks seda unikaalsust hoida ja seda erakordset paika veelgi paremaks muuta ning killukest sellest ka Teitega jagada.

Kes me oleme? Oleme mittetulundusühing, mis on asutatud 2011 aastal, selleks, koos oma tooteid ja toodangut turundada. Me ei jaga kasumit ega varandust – me jagame armastust Hiiumaa vastu ja soovime näidata kõigile, miks see saar on nii eriline.

Meie peamised eesmärgid on:

  • Kohaliku tooraine väärindamine: Soovime, et Hiiumaa inimesed ja Hiiumaa külalised saaksid nautida kohalikku ja tervislikku toitu ja muid tooteid mis vamistatud kohalike poolt ja toorainest, mis kasvab siinsamas, meie saare puhtas looduses.
  • Hiiumaa toidutootjate, töötlejate, tootjate, toitlustajate ja kauplejate koostöö tugevdamine: Et Hiiumaal valmistatud tooted jõuaksid nii kohalike, saare külaliste kui ka  mandrirahvani. 
  • Hiiumaa majanduse ja maaelu elavdamine: Usume, et Hiiumaal on potentsiaali kasvada ja areneda ning soovime sellele kaasa aidata.
  • Hiiumaa toidukultuuri tutvustamine: Osaledes erinevatel laatadel üle Eesti saame aina paremini tutvustada saarel valminud toodangut, rääkida kus ja kuidas meite saarel tooraine kasvatatakse ja kogutakse, või kust väiketootjad ammutavad ideid pakendite loomisel või miks üks või teine toode on sündinud. Need on saarerahva lood mida teiega jagada soovime. 

Me ei tee seda üksi, oleme ühendanud jõud inimestega, kes peavad lugu Hiiumaa kultuurist ja Hiiumaa puhtast toorainest ja kes soovivad seda väärtust ka teistega jagada. Koos korraldame koolitusi, üritusi ja muid ühistegevusi. Samuti reklaamime ja tutvustame uhkusega hiiumaist toitu.

Nii et miks me siin oleme? Sest me armastame Hiiumaad ja usume, et siin on midagi erilist, midagi, mis väärib hoidmist aga ka arendamist. Oleme siin selleks, et tutvustada meie puhtaid ja ehedaid maitseid ja teha Hiiumaa veelgi ahvatlevamaks paigaks kõigile neile kes seda väärtust hindavad.

Jälgige meie blogi, et saada rohkem teavet meie tegevuse ja Hiiumaa väiketootjate käekäigu kohta. Tule ja avasta Hiiumaa koos meiega!

Armastusega,
Lagle ja Anne-Ly

MTÜ Hiiumaine Toit.