fbpx
Üles
  • Parim valik Hiiumaa väiketootjate toodangut

2024 aasta on täis Hiiumaa maagiat – seinakalendrid Hiiumaa e-poest!

13.12.2023

Jõulud on ukse ees ja nüüd on parim aeg mõelda kingitustele, mis kannaksid endas Hiiumaa soojust ja eripära. Hiiumaa e-pood pakub sel aastal erilisi jõulukingitusi, mis muudavad selle pühadeaja maagiliseks ja meeldejäävaks. Alustades kohalikest taimeteedest kuni käsitööpiparkookide ja jõuluõhtu üllatuseni.

Erilise tähelepanu on saanud 2024 aasta kalendrid. Veebipoes on saadaval lausa kolme erineva tootja seinakalendrid. Sel aastal ei ole need lihtsalt ajatähised, vaid pajatavad kauni Hiiumaa lugu.

Avasta meie imelise saare looduse võlu läbi andeka fotograafi Viive-Kai Rebase kauni kunsti. Viive-Kai Rebane, Hiiumaa pühendunud fotograaf, on tuntud oma võime poolest püüda kinni Hiiumaa ainulaadsust ja looduse ilu.

Ta ise kirjutab enda kohta nii: “Oma esimese kaamera ostsin ma inspireerituna Hiiumaa loodusest, soovides selle ilu kogu maailmaga jagada. Algteadmised fotograafias sain juba ülikoolis mustvalge fotograafia kursuselt, kus pimikus oma esimesed fotod ilmutasin ja New Yorgi maastiku jäädvustasin. Sellele järgnes digifotograafia kursus, peale mida ma teadsin, et fotograafial on mu südames eriline koht. Ometigi möödus veel 10 aastat, kuniks oma esimese kaamera ostsin ning fotograafiaga põhjalikumalt tegelema hakkasin.” 

Üks erilisemaid ja oodatumaid tooteid on kindlasti Viive-Kai looduse piltidega seina- ja lauakalender aastaks 2024. See on kunstiteos, mis toob esile Eestimaa looduse eripära aastaringselt. Ava iga kuu uus leht ja sukeldu looduse maagiasse.

“Hiidlaste lemmiktaimed” 2024 aasta kalender on vägev üllatus mis valmis Suuremõisa Lossis. Suuremõisa lossi ja Hiiumaa ametikooli ühine seinakalender on väärikas väljund ametikooli linnaaednike LA20 vahvale projektile “Hiidlaste lemmiktaim” (2022).

Tookordsed lemmikud selgusid üle-hiiumaalise hääletuse tulemusel ja võitjaks osutus kadakas! Kalendrit kaunistavad Jane Siimso-Merivoo joonistused ja see on pühendatud kunstiaastale: lisaks riigipühadele ja riiklikele tähtpäevadele on kirjas Hiiumaaga seotud kunstnikest suurkujude juubelid ja sünniaastapäevad.

Kalender on A4-, avatuna rippudes A3-formaadis. Kauni kujunduse tegi Liivika Tensok. Taimi tutvustavad ja Hiiumaaga seoseid loovad tekstid kirjutasid linnaaednike projektile tuginedes Lylian Lainoja ja Kadi Mustasaar. 

Ja kes ei ole veel kuulnud Hiiumaal asuvast Lavendlitalust? Nad ise kirjutavad enda kohta nii: “Lavendlitalu sündis Eesti 100. sünnipäeval 2018. aastal, kui me koos sõpradega istutasime Kärdla kraatri kivisele servale 20 000 lavendlitaime. Paradiisisaar Hiiumaa päikseline kliima sobib lavendlitele ideaalselt ja loodame, et ka läbi Lavendlitalu toodete on tunda selle erakordse saare võrratuid emotsioone.” 

Võrratuid emotsioone on täis ka nende 2024 aastaks valminud seinakalender. Lavendlitalu perekalender on maagiline rännak kesksuvisele lavendlipõllule Paradiisisaarel Hiiumaal. 

Fotograaf Häli-Herta Haavapuu on koostöös Julius Pressiga välja valinud armsad fotod Eesti peredest ja sõpradest, kes lavendlite lummuses fotosessioonidel on käinud.

Nende lahkel loal on valminud armas perekalender 2024.

Hiiumaa e-poes on kõik kolm kalendrit saadaval. Neid saab kenasti mõne kingituse juurde sobitada või endale koju seinale soetada. 2024 saab olema täis Hiiumaa maagiat!